| خانه | ثبت نام | ورود اعضا | جستجو | كلوب ها | چت | بلاگ توییت | نوشته ها | سوالات متداول | همسنگ | لينكها | آمار | راهنما | | فروشگاه |بخش: تمام دسته بندي ها

اخبار فاندامنتالی بورس

در این بخش اخبار فاندامنتالی بورس که از کلیت قابل ملاحظه ای برخوردار است ، تقدیم می کنم.
توصیه بنده انست که صفحه بورس کانون حتما مطالعه نمایید تا از سر زدن به سایتهای مختلف بی نیاز باشید . آدرسش عبارتست از :

http://www.knowclub.com/news/demo/bors.php

البته دوستان می توانند کلیه مطالب انتخابی بنده را در آدرس :

https://delicious.com/knowclub

دنبال نمایند.
ضمنا از تمامی دوستانی که مایلند در این زمینه همفکر ما باشند , دعوت به عمل می اورم . برای پیوستن به گروه کافی است روی نام کاربری بنده کلیک نموده و برایم پیغام بگذارید
نويسنده: kumarsتاريخ ايجاد: 2012/05/30 07:32:01آخرين بروز رساني: 2013/05/13 08:09:57
امتياز: 0 (0 آراء), تعداد بازديد: 2007


بلاگ من و شما
اينجا همانجايي است كه من و شما با هم تبادل نظر مي كنيم


شپترو 2013/05/13 08:12:04
معاون امور مالی شرکت پتروشیمی آبادان در خصوص جزئیات نرخ خوراک تولید محصولات مجتمع ابراز کرد: تفاوت قیمت خوراک «شپترو» در مقایسه با سایر شرکت‌های هم گروه بسیار زیاد است؛ به گونه‌ای که این نرخ برای تولید محصولات مجتمع به میزان 700 تومان به ازای هر کیلو است، حال آنکه خوراک مورد نیاز سایر فعالان این گروه با قیمت 120 تومان به ازای هر کیلو تامین می‌شود.
علی مک‌وندی در گفت وگو با بورس نیوز ادامه داد: این شرکت در جهت کاهش نرخ خرید خوراک مورد نیاز خود، اقداماتی انجام داده که در صورت تحقق آن اثر با اهمیتی بر وضعیت سودآوری شرکت را شاهد خواهیم بود حال آنکه حتی اگر کاهش نرخ خوراک «شپترو» نیز تحقق نیابد، شرکت از نظر سودآوری مشکلی نخواهد داشت چرا که سودآوری طرح‌های توسعه‌ای این مجموعه توانایی پوشش هزینه‌های خوراک را خواهد داشت.

kumars

گزارش کروی 2013/01/03 22:09:17
در صورت وضعیت پورتفوی1 ماهه منتهی به1391.09.30 این شرکت شاهد رشد چشم گیر این پورتفو در مدت این یک ماه هستیم به طوری این شرکت اکثر نماد های خود را با سود قاطع 1 الی 4 برابری به فروش رسانده است.
به طوری که شرکت زنگان را خرید در قیمت 100 و فروش در 399 تومان و همچنین فملی را در 350 و فروش در 769 تومان میباشد و به این ترتیب بساری از سهام های زیر گروه خود را به فروش رسانده و باعث شده سود 3,861,575.00 ریالی را نصیب این شرکت کند که انتظار است تعدیل مثبت خوبی را به همراه داشته باشد.

kumars

فرآور 2013/01/03 22:08:05
شنیده شده است شرکت فرآوری مواد معدنی ایران از محل افزایش میزان ظرفیت فروش محصولات خود با سود مناسبی در سال مالی جاری همراه شده و تصمیم دارد عایدی خود را از این محل مورد تعدیل قرار دهد برخی شنیده ها از تعدیل بیش از 50% در این شرکت حکایت دارد
kumars

محاسبه ارزش ذاتی شاراک 2013/01/03 21:23:02
امروز یه تحلیل تو :

http://forum.otaghetahlil.com/t478/#post2302
خوندم که نتیجه اش این بود:
سود نهايي شاراک با روش اول مبلغ 4837 ريال و بر اساس روش دوم مبلغ 3411 ريال برآورد مي شود که با پي به اي 4 قيمت نهايي هر سهم به ترتيب 19348 ريال و 13644 ريال مي گردد .

البته خوندن تحلیل خالی از لطف نیست

kumars

بازار به کانال 24000 سقوط کرد 2012/07/29 10:57:36
این رویداد ناخوشایند ناشی از عواملی چون :
ادامه ابهامات زمان اجرای مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها،
آینده ارز و خصوصا" دلار ،
عدم حمایت عملی متولیان از بازار سهام،
نامعلوم بودن افق تصمیم گیری ها ،
کاهش اعتماد عمومی به بهبود اوضاع ،
خروج سرمایه ها،
نبود نقدینگی،
بهبود سایر بازارها و سایر عوامل است.

kumars

بهای واقعی دلار چقدر است؟ 2012/07/28 14:27:03
محاسبه برابری ارزش دلار و ریال به روش قدرت برابری خرید، یکی از روشهای معمول برای این امر است. با استفاده از این روش ارزش دلار معادل 630 تومان خواهد بود. اما روش دیگری در این میان وجود دارد که محاسبه ارزش برابری دلار و ریال بر اساس محاسبه مابه التفاوت نرخ تورم داخلی و جهانی است که بر این اساس در حال حاضر ارزش دلار در کشور حدود 2800 تومان خواهد بود.

در هر حال نرخ دلار در بازار موازی چیزی به غیر از این ارقام است. توضیح آنکه سیاست دولت و بانک مرکزی در این امر به شکل مستقیم دخیل است. به عبارتی تفاوت میان 630 تا 1226 تومان، رانت دولت ناشی از سهم سنگین در بخش عرضه و تقاضا است و فاصله بین 1700 تا 2800 تومان تلاش دولت برای حمایت از مصرف کننده داخلی است.
هیچ کدام از این موارد ناقض این امر نیست که درآمد نفتی در تعیین ارزشی غیر واقعی برای دلار در کشور دخیل است.
هدف از گفته های فوق، تحلیلی از راهکارهای پیش روی دولت برای آینده مدیریت نرخ ارز در کشور است.

kumars

سود 260 میلیارد تومانی دلالان بورس پتروشیمی در طول 10 ماه 2012/06/30 10:07:43
با وجود افزایش چندین برابری تولید در صنعت پتروشیمی از حدود 5 میلیون تن در سال 83 به حدود 19 میلیون تن در سال 90 هنوز این تولیدات در سطح محصولات خام است و با فرآوری پایینی به سایر کشور ها صادر می شود.به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت برنامه تلویزیونی ثریا sorayatv پانزدهمین قسمت از برنامه تلویزیونی ثریا جهارشنبه شب با موضوع خام فروشی در صنعت پتروشیمی و عدم توجه به صنایع خرد و محصولات جزء پتروشیمی به روی آنتن رفت.


در این برنامه اعلام شد که با وجود افزایش چندین برابری تولید در صنعت پتروشیمی از حدود 5 میلیون تن در سال 83 به حدود 19 میلیون تن در سال 90 هنوز این تولیدات در سطح محصولات خام است و با فرآوری پایینی به سایر کشور ها صادر می شود که برخی از همین کشور ها با فرآوری بالا در این محصولات، همان را با چندین برابر قیمت به خود ما می فروشند همچنین مجری برنامه با ارائه آمار ها و نمودارهایی نشان داد که حجم واردات مصنوعات پلاستیکی به عنوان یکی از محصولات صنایع پتروشیمی نشان می دهد که ما رشد فراوانی در واردات به خصوص از کشور چین و امارات داشته ایم.


* 3 وزارتخانه مامور تقویت صنایع تکمیلی پتروشیمی


در این برنامه عبدالحسین بیات معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی میهمان برنامه و پاسخگوی سوالات مطرح در این حوزه بود. بیات با اشاره به اینکه از 19 میلیون تنی که ما در سال گذشته صادرات پتروشیمی داشتیم 14.3 میلیارد دلار درآمد ارزی نصیب کشور شد، گفت: البته ما از این موضوع خوشحال نیستیم چون اعتقاد داریم اگر این تولیدات برود در بخش صنایع تکمیلی یا همان پایین دستی و تبدیل به کالای نهایی بشود و این کالا برود در بازار های جهانی قطعا این عدد می تواند چندین برابر رقم فعلی شود.


بیات در پاسخ به این سوال که برنامه های وزارت نفت برای سرمایه گذاری و توجه به صنایع پایین دستی و تکمیلی پتروشیمی چیست، گفت : خوشبختانه در کشور آشنایی با این موضوع در سطح عمومی رشد کرده و در سطح مسئولین به یک خواسته اصلی تبدیل شده است و ریاست جمهور هم 3 وزارتخانه نفت ، صنعت، معدن و تجارت و کشور را مامور به پرداختن به این قضیه و بهبود این وضعیت کرده اند.


وی افزود: البته وزارت صنعت، معدن و تجارت از قبل در این زمینه کار کرده است و از ساختار های خوبی برخوردارند و بیشتر مدیریت در دست این دوستان است در وزارت نفت نیز ظرفیتهایی در این حوزه وجود دارد که تمام اینها در این دو وزارتخانه باید بیاید در کنار هم قرار بگیرد چون این موضوع، یک موضوع ثروت ملی است و نمی شود با ثروت ملی با یک دیدگاه سازمانی برخورد کرد چون ما در این زمینه مسئول و مدیون خواهیم بود؛ البته وزارت کشور و استانداران هم در این زمینه نقش مهمی دارند.


بیات همچنین گفت : در این حوزه ما می توانیم با انجام مطالعات و تحقیقات به دست بیاوریم که بر مبنای آنچه که تولید می‌شود چه صنایع و محصولات تکمیلی می تواند ایجاد شود، از ابعاد مختلف می توانیم شناسایی را انجام دهیم و در اختیار وزارت صنعت انجام دهیم.


*خط اتیلن غرب بالاخره چه می شود؟


همچنین در این برنامه مدیر شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره موضوع کارشناسی نبودن خط اتیلن غرب و ادامه آن که در برنامه هفته قبل ثریا به آن پرداخته شده بود گفت : در موضوع خط اتیلن غرب با توجه به اینکه یکی از اهداف دولتها توسعه همه جانبه در استانهای کشور بوده است. ین طرح هم با تمام فراز و نشیب هایش بالاخره در حال انجام بوده و نمی شد پروژه را نیمه کاره رها کرد.ما وظیفه داشتیم با توجه به هزینه هایی هم که صورت گرفته آن را تکمیل کنیم. همچنین در این پروژه اگر با عملکرد صحیح تا به آخر ادامه بدهیم به منافع خوبی برای کشور خواهیم رسید علاوه بر اینکه ایجاد اشتغال در این خط بیشتر از آن چیزی است که گفته شده است.


*دلالان سرمایه دار، تولید پتروشیمی را به کجا می برند؟


در ادامه این برنامه مستندی از دست های پشت پرده تهیه مواد اولیه و خوراک پتروشیمی برای واحد های تولیدی پخش شد که مشخص شد دلالان و سرمایه داران با استفاده از غیبت تولید کنند گان در بورس به خاطر نداشتن مجوز از وزارت صنعت اقدام به خرید مواد اولیه می کنند و با قیمت¬هایی چندین برابر قیمت جهانی به تولید کنندگان می فروشد و سبب گرانی این محصولات خصوصا در صنعت پلاستیک شده اند. در این مستند گلایه های فراوان این تولید کنندگان و واحدهای صنفی از این موضوع بیان شد و خواستار اقدام دولت و بورس در بررسی این وضعیت شدند.


در همین راستا بیات در پاسخ به سوال مجری درباره اینکه که اقدامات شما در این خصوص چیست و چرا باید این دلالان بتوانند در طول ده ماه به سودی بالغ بر 260 میلیارد تومان ناشی از تفاوت قیمت در بورس و سود طبیعی آن با قیمتی که به تولید کنندگان می فروشند دست پیدا کنند، گفت: در واقع نمی شود یک قیمت ثابت بر روی محصولات پتروشیمی گذاشت چون در دنیا که کشور ما هم متاثر از آن است محصولات بر اساس یک سری شرایط رقابتی عرضه می شود و مجلس هم از سال 86 قیمیت گذاری بر روی محصولات پتروشیمی را ممنوع کرده است اما نظارت بر ثبات بازار باید وجود داشته باشد و ما هم اقداماتی را شروع کرده ایم.


وی اضافه کرد: ما تمهیداتی را بر اساس هدفمند سازی یارانه ها دنبال می کنیم به خصوص در بورس به این صورت که ما در بخش خودمان مسئول شدیم که بحث عرضه را نظارت کنیم. تلاش ما این است که هیچ واحد پتروشیمی متوقف نباشد و عرضه به اندازه کافی باشد و تمام واحد های پتروشیمی بیایند در بورس محصولاتشان را عرضه کنند البته واحدها الان اکثرا خصوصی اند و ما واحد دولتی زیادی نداریم و سعی ما بر این است که با اعمال سیاستهای تشویقی این وا حدها به بورس بیایند، در بورس هم با همکاری که با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد قرار بر این شد که سایتی به عنوان بهین یاب ایجاد شود و به هر کدام از تولید کنندگان واقعی کدی داده شود که آنها مجاز به خریداری در بورس باشند.


*دو سوم واحد های تولید در صنایع خرد پتروشیمی واحدهای صنفی هستند


بیات در پاسخ به طرح این مساله که دو سوم واحد های تولید در صنایع خرد پتروشیمی واحدهای صنفی هستند که از قدیم مجوز وزارت بازرگانی دارند و از وزارت صنعت مجوز ندارد و سایت بهین یاب آنها را به رسمیت نشناخته است و بیش از 95 درصد تولیدکنندگان به صورت مستقیم از بورس نمی توانند خرید کنند و باید از بازار خرید کند که باعث افزایش قیمت شده است گفت: تقاضای مکرر ما این بوده است که یا خود اینها و یا وی اظهار داشت: واحدهایی که اینها زیر مجموعه شان هستند بیایند مرتبط با بورس شوند و تا آنجایی که در حیطه اختیارات ما است دنبال این مسئله هستیم اما مسئله بیشتر مربوط به دوستان وزارت صنعت است و ما تا آنجایی که قوانین به ما اجازه می دهد صادرات انجام نمی دهیم تا مواد اولیه به اندازه کافی در دست تولید کنند قرار بگیرد در زمینه بورس هم باید محدودیت ها برای ورود این تولید کنند گان جز برداشته شود و یکی از راه های تقویت صنایع تکمیلی را حمایت از صنایع تولیدی موجود می دانیم و پیشنهاد ما هم این است که یک صندوق حمایتی ایجاد شود که منابعی را در اختیار تولید کنندگانی که سرمایه در گردش کافی ندارند قرار دهد به صورت وام و غیره تا حمایت کافی از تولید کنندگان صورت پذیرد.


در این برنامه همچنین مستندی از ایجاد آلودگی توسط پتروشیمی ماهشهر بهنمایش درآمد که نشان داد چگونه این واحد پتروشیمی باعث به وجود آمدنمشکلات فراوانی برای محیط زیست منطقه و آلودگی آب ها و به تبع آن تاثیر در زندگی مردم و شغل آنها خصوصا صیادان شده است.

kumars

شایعات و شنیده های بازار 2012/06/30 08:59:28
- شنیده ها از نماد *شیران* از تحقق سود 180تومانی در گزارش 3ماهه خبر میدهد امری که تعدیل مثبت درآمد هر سهم تا 600تومان را در مرحله اول در پی خواهد داشت


- اخباری از *کارخانجات تولیدی شهید قندی* با نماد بکام به گوش می رسد که در ارتباط تعدیل مثبت درآمد سهم با توجه به کاهش قیمت جهانی فلز مس به عنوان مواد اولیه اصلی شرکت می باشد


- اخبار و زمزمه هایی از سوی *سرمایه گذاری ملی ایران* در بازار سرمایه به گوش می رسد حاکی از اینکه که بانک تجارت تصمیم دارد از ونیکی بطور گسترده حمایت به عمل آورد


- شنیده شده است شرکت *سرمایه گذاری امید* با نماد وامید توانایی دارد از محل رشد سود سهام پورتفوی خود عایدی سال مالی 91 را تا مبلغ 720 ریال افزایش دهد


- گفته می شود شرکت *پالایش نفت تبریز* با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی 91 روبرو شده و تصمیم دارد سود هر سهم را به میزان 60% افزایش دهد


- گفته می شود شرکت *معادن بافق* با تعدیل منفی عایدی در سال مالی 91 مواجه شده قصد تعدیل منفی 15 درصدی دارد


- شنیده ها حاکی از آنست که *نیروکلر* با نماد شکلر در پی افزایش

ظرفیت،تولید و فروش – توانایی تعدیل مثبت 25 درصدی سود هر سهم سال 91 را دارد


- اخباری از *توکاریل* به گوش می رسد که در ارتباط با جمع آوری سهم توسط صبا تأمین به منظور کسب کرسی هیئت مدیره این شرکت می باشد


- اخباری از *سرمایه گذاری خوارزمی* به گوش می رسد که در ارتباط با فروش برخی از سهام شرکتهای زیر مجموعه و توانایی تعدیل مثبت 20 درصدی در آینده نزدیک می باشد


- احتمال افزایش سرمایه قریب الوقوع 400 میلیارد تومانی نماد *پارسان*

(معادل 66.6 درصد)از محل مطالبات و آورده نقدی و انتظارات از رشد قیمتی سهم


- انتشار اخباری از شرکت *آلومتک* مبنی بر مزایده ساختمان خود در خیابان گاندی تهران به مساحت 487 مترمربع و شناسایی سود غیر عملیاتی و تعدیل مثبت درآمد/نمابورس


kumars

صنعت سیمان 2012/05/30 07:33:39
راه اندازی طرحهای جدید

مهندس پورخلیل در ارتباط با راه اندازی و بهره برداری از پروژه های سیمان در سالجاری اشاره داشتند: در سال 91 سه کارخانه به نامهای سیمان گیلان سبز با یک میلیون تن تولید سالیانه، خط دوم سیمان آبیک با 2.5 میلیون تن تولید در سال و سیمان دهلران با ظرفیت یک میلیون تنی به زنجیره تولید سیمان در کشور افزوده خواهند شد .

kumars
همینکه مجلس با افزایش بیش از 20 درصدی نرخ حاملهای انرژی مخالفت ورزیده و نگرانی ها از افزایش شدید مصارف نیرویی کارخانجات تولید کننده سیمان برطرف شده است، خود دستاورد بزرگی است. در عین حال ، تعویق اجرای فاز دوم آزادسازی یارانه های انرژی نیز برای صنعت سیمان نکته ای مثبت ارزیابی می شود
====================
شرکتهای سیمانی تسعیر نرخ ارز را در بودجه های خود به نرخ مرجع دولتی و با دلار 1226 تومانی شناسایی و لحاظ می کردند ولی با بخش نامه ها و مقررات، می توانند ارز حاصل از فروش صادراتی خود را با نرخ توافقی( نظام بازار آزاد) شناسایی و در صورتهای مالی نشان دهند.
2012/05/30 07:42:59


| زمان ايجاد: 0.3449879 ثانيه. | کاربران آنلاين - 0 | ميهمانان آنلاين - 7 | اين بخش متعلق است به: كانون دانش |

ايميل به مدير سايت | پرسش از مدير | فيد آر اس اس همسنگان | پیشنهاد و انتقاد | شرايط عضويت | توصيه هاي امنيتي